MP Krásno, a. s.

Spoločnosť MP Krásno, a. s. je moderný podnik, ktorý patrí do pätice najväčších českých výrobcov mäsa a mäsových výrobkov.

Spolupráca

Výsledky spolupráce

Firma NOVUM začala spoluprácu s MP Krásno, a. s. už v roku 1999, keď dodala do mäsokombinátu prvé automatické vážiace a etiketovacie stroje japonskej značky DIGI. Podľa priestorových možností a požiadaviek MP Krásno, a. s. boli zostavené tiež rozraďovacie dopravníky. V roku 2012 bol uvedený do prevádzky pokladničný systém na riadenie všetkých 46 predajní.

Pri balení celých kusov salám dokáže jedna stanica obslúžiť až 60 ks/min, pre plátkovaný a balený tovar je to až 100 balíčkov za rovnaký čas. Výhoda zariadení DIGI nie je však len v rýchlosti. Cieľom je odvádzať kvalitnú prácu s čo najnižšou chybovosťou. Preto zariadenie umožňuje pre výstupnú kontrolu uviesť meno zodpovedného pracovníka linky, ktoré  je na každej etikete. „Pokud obsluha stroje vidí své jméno na zboží, přistupuje k práci mnohem odpovědněji. Poznali jsme to hned – zvýšila se přesnost procesů, poklesly vícenáklady spojené s odstraňováním chyb při etiketování a vkládání zboží do kartonů,“ hodnotí pozitívne možnosti zariadenia DIGI Karel Pilčík, majiteľ MP Krásno, a. s. 

Ako výborný pomocník pre riadenie predajní sa osvedčil tiež pokladničný systém. Môžeme povedať, že sa okrem iného vytvorila on-line kontrola predajní, ktorú si v MP Krásno tiež veľmi chvália, pretože práve vďaka pokladničnému systému majú nad všetkými 46 predajňami dokonalý prehľad.

Success story

19.11.2015
Radi by sme predstavili novú spoluprácu so spoločnosťou Parky´s.